Detektor w walce z koronawirusem

Technologia bardzo szybko ruszyła na pomoc w działaniach związanych z obecną sytuacją zdominowaną przez pandemię koronawirusa COVID-19. Identyfikacja twarzy, połączona z pomiarem temperatury, kontrolą noszenia maseczek oraz precyzyjnym zapisem danych, te 4 funkcje łączy w sobie detektor uznanej marki narzędzi pomiarowych INSIZE, który do swojej oferty włączyła spółka CT ELTECH.

Już wiadomo, że całkowita izolacja społeczna oraz odcinanie branż przemysłu, czy usług jest w dłuższej perspektywie szkodliwe gospodarczo, społecznie i psychologicznie. Dlatego dla minimalizowania rozprzestrzeniania się wirusa, tak istotne staje się obecnie wczesne identyfikowanie osób potencjalnie zarażonych. W wielu branżach lub miejscach, specyfika przepływu ludzi jest tak dynamiczna, że dokonywanie przez wyznaczone osoby czynności kontrolujących, na przykład poprzez pomiar temperatury, staje się niemalże niemożliwe lub co najmniej nieefektywne. W miejscach takich jak zakłady przemysłowe, firmy handlowe, biurowce, centra handlowe, lotniska, stacje przesiadkowe, szkoły, kompleksy hotelowe, dworce i wiele innych, gdzie natężenie ruchu ludzi jest bardzo duże, a czas ich przemieszczania się jest bardzo krótki, pomoc nowoczesnych technologii staje się nie tylko skuteczna, szybka i precyzyjna, ale przede wszystkim ograniczająca koszty i znacznie zwiększająca bezpieczeństwo.

Niewielki i niezwykle inteligentny
Detektor twarzy i temperatury 4w1 INSIZE łączy w sobie funkcje rejestrujące i pomiarowe. W warunkach pozapandemicznych może działać jako bezobsługowy i bardzo szybki rejestrator przyjść i wyjść pracowników lub gości, dokonując szczegółowych zapisów godzinowych. Urządzenie ma możliwość zapamiętania 50 tysięcy zdjęć twarzy. Co więcej, jest inteligentne i nie da się go oszukać. Rozpoznaje wyłącznie realną ludzką twarz. Nie umożliwi wstępu po zeskanowaniu wydruku lub zdjęcia z nośników takich jak komórki lub tablety. Jest tak precyzyjne, że dokonuje weryfikacji na poziomie 99,99% dokładności. Specjalny algorytm pozwala na identyfikację twarzy zakrytej maską. Tu poziom dokładności wynosi 90%. Technologia rozpoznawania twarzy zastosowana w urządzeniu, może odciąć dostęp osób nieuprawnionych do miejsc, do których mogłyby one trafić przy tradycyjnym modelu weryfikacji (na przykład identyfikatory lub kody, które łatwo mogą zostać przechwycone). Jeżeli w bazie nie znajduje się zdjęcie osoby próbującej dostać się do określonej strefy, a nie przewiduje się wchodzenia do niej przez tak zwanych gości, dostęp nie będzie udzielony. Detekcja twarzy trwa mniej niż 0,2 sekundy, co pozwala na weryfikację niemal 300 osób w ciągu minuty. Skanowanie jest możliwe z odległości od 0,5 do 1,5 m.
Niezawodna podczerwień
Detektor twarzy i temperatury 4w1 INSIZE doskonale sprawdza się w okresie pandemii COVID-19. Dzięki użyciu technologii fal podczerwieni, w czasie krótszym niż 0,1 sekundy i z odległości od 0,5 do 1,5 m, urządzenie dokonuje pomiaru temperatury osoby znajdującej się w polu promieni IR. Dokładność pomiaru temperatury wynosi +/- 0.3 st. C. Jeśli temperatura jest na prawidłowym poziomie, umożliwia dostęp do żądanej strefy. Jeśli jest podwyższona, nie pozwala na dostęp. W obu przypadkach uruchamia się sygnał dźwiękowy i świetlny. Adekwatnie zielony lub czerwony. W podobny sposób przebiega weryfikacja posiadania maski ochronnej. Jeżeli noszenie maseczki wymagane jest w strefie, do której wchodzi weryfikowana osoba, urządzenie poinformuje ją o braku maseczki, jeśli to wykryje i uniemożliwi dostęp.

Wielozadaniowy portier
Detektor twarzy i temperatury 4w1 INSIZE jest urządzeniem bezdotykowym i bezobsługowym, minimalizującym udział człowieka w procesie weryfikacji. Podnosi to znacznie bezpieczeństwo przebiegu weryfikacji oraz zdecydowanie skraca czas obsługi. Jest to bardzo istotne szczególnie w miejscach o dużym natężeniu ruchu i przepustowości, takich jak duże zakłady pracy, firmy handlowe, biurowce centra magazynowe, lotniska, dworce, miejsca przesiadkowe, centra handlowe, markety i wiele innych. Działa szybko i precyzyjnie. Pomiar i identyfikacja są niemal natychmiastowe. CT ELTECH zadbała również, aby urządzenie emitowało komunikaty w języku polskim.
Dostępne są 4 modele urządzenia: model nablatowy, model z możliwością sterowania drzwiami, model ze stojakiem dla dzieci oraz model ze stojakiem w wersji dla dorosłych. Istnieje również możliwość montażu urządzenia do ściany. Urządzenie pracuje w zakresie temperatur od 18 do 32 st. C. Wymaga zasilania 12V. Pracuje w oparciu o system operacyjny Linux i 7 calowy ekran TFT. Jest niewątpliwie urządzeniem spełniającym wymagania czasów, w których przyszło nam żyć.
Spójrz inaczej na bezpieczeństwo i zobacz jakie to proste:

Jeśli nasz artykuł nie wyczerpał tematu, masz pytana lub chcesz zobaczyć jakie są możliwości urządzenia i dopasować je do swoich oczekiwań, umów się na prezentację z naszym ekspertem od techniki pomiarowej: pomiar@eltech.com.pl lub 694 463 543.

Powróć do góry strony ELTECH
Logo ELTECH Sp. z o.o.Szanowni Państwo!

Nasza strona dostosowana jest do wyświetlania na urządzeniach mobilnych z rozdzielczością ekranu > 320px. Sugerujemy skorzystanie z tego typu urzadzenia, w celu komfortowego korzystania ze strony!