BOSCH

Wiodący producent osprzętu do elektronarzędzi: Bosch stawia na najwyższą jakość i zadowolenie klientów. Dlatego firma Bosch samodzielnie zajmuje się produkcją większości osprzętu. Bosch zajmuje czołowe miejsce w segmencie zawierającym: brzeszczoty do wyrzynarek, wiertła do wiertarek i młotów, dłuta, tarcze pilarskie, frezy. Bosch jest także wiodącym producentem brzeszczotów do pił szablastych, pił otwornic, osprzętu do narzędzi wielofunkcyjnych Multi-Cutter, elastycznych materiałów ściernych, włóknin i gąbek szlifierskich oraz końcówek wkręcających.

Wszystko z jednego źródła – kompletny program najwyższej jakości. Oferując ponad 8000 produktów Bosch oddaje w ręce użytkowników odpowiedni osprzęt do niemal wszystkich zastosowań. Program osprzętu Bosch dla handlu specjalistycznego to profesjonalny program produktów przeznaczony do wszystkich zastosowań, dla wszystkich grup użytkowników końcowych i wszystkich marek elektronarzędzi.

BOSCH - narzędzia dla profesjonalistów

Historia firmy Bosch

Cofnijmy się do roku 1886, gdy Robert Bosch zakładał swoją firmę. To czasy wielkiego przełomu. Przemysł zaczynał rozwijać się z niespotykaną dotąd dynamiką: elektrotechnika otwierała nowe, jeszcze niezbadane możliwości.

Fabryka BOSCH

Robert Bosch, zafascynowany elektrycznością zakłada Warsztat Mechaniki Precyzyjnej i Elektrotechniki. Instaluje odgromniki, zakłada telefony domowe, konstruuje urządzenia elektrotechniczne. Niepostrzeżenie, dzięki osobistym, wysokim wymaganiom odnośnie jakości oraz umiejętności dopasowania się do potrzeb klientów, wyrabia sobie oraz swojej firmie opinię solidnego partnera. A potem pojawia się problem, którego nie potrafią rozwiązać ani Nicolaus Otto, ani Carl Benz, ani nawet Gottlieb Daimler – problemem tym było stworzenie precyzyjnego, sterowanego niezależnie zapłonu do skonstruowanych przez nich silników spalinowych. Bez takiego zapłonu silniki spalinowe przypominają raczej maszynę parową: są duże i ciężkie, powolne i zawodne.

Ów problem nad problemami, jakim był niezawodny zapłon, firma Bosch rozwiązuje w pierwszym roku swojej działalności. Gdy otrzymuje zlecenie, utalentowany inżynier, Gottlob Honold, konstruuje pierwszy na świecie, sprawnie działający zapłon magnetyczny. Jednak firmy produkujące samochody wykazują sceptycyzm wobec nowego aparatu zapłonowego. Dopiero sukces, jaki odnosi kilka tysięcy zapłonów wyprodukowanych dla silników stacjonarnych, rozpoczyna triumfalny pochód firmy Robert Bosch oraz daje początek historii sukcesu:

  • 1902 świeca zapłonowa
  • 1910 centralny układ smarowania olejem do maszyn i silników
  • 1912 prądnica samochodowa
  • 1913 rozrusznik elektryczny oraz „światła Bosch” w samochodzie

Przekonany do swoich produktów, Robert Bosch szybko zaczyna się interesować ekspansją zagraniczną, a sukcesy w tej dziedzinie potwierdzają właściwość obranej drogi: w 1914 roku udział eksportu w obrotach dochodzi do ponad 85 %. Wtedy wybucha Pierwsza Wojna Światowa. Po zakończeniu wojny firma Robert Bosch musi zmierzyć się z trudnymi zadaniami. Produkcję trzeba dostosować do potrzeb kraju w czasach pokoju. Aby w pełni wykorzystać potencjał maszyn produkcyjnych, oprócz „tradycyjnych” produktów trzeba zdobywać nowe rynki.
Asortyment produktów Bosch powiększa się:

  • 1921 klakson Bosch
  • 1925 pompa wtryskowa Bosch do silnika Diesla
  • 1926 akumulator Bosch do samochodów
  • 1928 kierunkowskaz – pierwszy tego typu w samochodach, oraz pierwsze „narzędzie elektryczne”, maszynka do strzyżenia włosów!
  • 1929 centralny układ smarowania smarem do maszyn i silników

Potem, w roku 1932, dochodzą dwie nowe branże: sprzęt gospodarstwa domowego i elektronarzędzia!

W 1931 roku narodziło się małe elektronarzędzie z silnikiem umieszczonym w rękojeści. Coraz silniejsza stawała się potrzeba skonstruowania takiego wynalazku.

W dziesiątkach tysięcy miejsc pracy potrzebne były łatwiejsze w obsłudze i tańsze narzędzia. W segmencie średniociężkich narzędzi elektrycznych takie próby już zostały podjęte. Wielu producentów wytwarza wiertarki oraz inne narzędzia wyposażone w silniki na prąd stały i zmienny. Już w 1895 roku w Stuttgarcie skonstruowano pierwszą elektryczną wiertarkę ręczną. Potem pojawiły się średniociężkie narzędzia z uniwersalnym silnikiem przystosowanym do zasilania prądem stałym lub zmiennym. Wciąż jednak brakowało małego elektronarzędzia o smukłej sylwetce, łatwego w obsłudze, tak więc w różnych fabrykach podejmowano próby stworzenia takiego właśnie narzędzia. W 1932 roku na rynek trafiają pierwsze, poręczne elektronarzędzia z silnikiem wbudowanym w rękojeść, ich przydatność musi zostać potwierdzona w praktyce. W firmie Robert Bosch GmbH zapotrzebowanie własne na tego typu narzędzia dało impuls do rozwoju, którego rozmiarów nikt jeszcze wtedy nie podejrzewał.
narzędzia boshW dużych fabrykach Stuttgartu i Feuerbachu potrzebne były lepsze narzędzia do produkcji elektrycznego wyposażenia dla pojazdów. 50 elektrycznych wkrętarek z silnikiem w rękojeści miało przy produkcji klaksonów Bosch zastąpić stosowane dotychczas wkrętarki stacjonarne z wałkiem giętkim. Wciąż jednak nikt nie oferuje optymalnych wkrętarek – tak więc w Boschu rozpoczęto prace nad skonstruowaniem nowego narzędzia.

Rok później wkrętarka Bosch z silnikiem w rękojeści była gotowa. Niemal równocześnie skonstruowano także szlifierkę elektryczną z silnikiem w rękojeści, i także ją stosowano początkowo dla potrzeb własnej produkcji. Urządzenie wykorzystywano do szlifowania i polerowania wysokiej jakości form prasowanych i tłoczonych. Produkty, które początkowo przewidziane były na własne potrzeby, szybko stały się oddzielnym segmentem produkcji: już w 1932 roku jest pewne, że Bosh wypuści na rynek całą serię praktycznych elektronarzędzi. I tak, już w 1933 roku gotowych jest kilka kolejnych elektronarzędzi Bosch. Najważniejsza innowacja: wyjątkowo wszechstronny silnik ręczny do wiercenia, frezowania, szczotkowania, szlifowania i polerowania. Oprócz tego, kolejna szlifierka, szlifierka do zaworów w silnikach pojazdów i samolotów oraz w stacjonarnych silnikach spalinowych, nożyce do cięcia blach i polerka do wygładzania płaskich powierzchni. Pierwsza seria małych elektronarzędzi z silnikiem w rękojeści debiutuje na rynku!

Profesjonalny osprzęt BOSCH na placu budowy

Data dodania: 12 maja 2021

Niezależnie od branży, dzięki osprzętowi Bosch nawet trudne i ciężkie zadania wykonuje się efektywniej i szybko. Na każdym placu budowy liczy się przecież czas, a osprzęt musi być wytrzymały i precyzyjny. Profesjonalny osprzęt Bosch pozwala pracować z wieloma materiałami budowlanki. Zapewnia lepszą jakość pracy elektronarzędzi i trwałość. Przedstawiamy nowoczesne rozwiązania dla profesjonalistów. Oferta profesjonalnego osprzętu […]

Robot koszący Indego od Bosch

Data dodania: 17 lipca 2020

  Jeśli chcesz zobaczyć, jak pracuje inteligentny robot koszący INDEGO M 700 firmy BOSCH odwiedź centralę naszej firmy w Świdnicy.   Kosiarki automatyczne Bosch Inteligentna, wydajna kosiarka automatyczna Indego – piękny trawnik bez wysiłku. Dzięki funkcji Bosch LogiCut kosiarka Indego wie, w których miejscach ogrodu już była, a w których jeszcze nie. Pozwala to oszczędzać […]

3 lata gwarancji na narzędzia Bosch, Metabo ...

Data dodania: 29 sierpnia 2017

Program 3-letniej gwarancji Makita Aby skorzystać z przedłużonej, 3-letniej gwarancji na narzędzia marki Makita, podobnie […]

Wkrętarka akumulatorowa GSR 18 V-EC TE BOSCH

Data dodania: 21 czerwca 2017

Wkrętarka akumulatorowa do montażu suchej zabudowy Bosch GSR 18 V-EC TE + MA 55 Professional. […]

Akumulatorowy młot udarowo-obrotowy GBH 18V-26 BOSCH

Data dodania: 20 czerwca 2017

Akumulatorowy młot udarowo-obrotowy Bosch GBH 18V-26 Professional. Wyższa moc, większy komfort i mniejsza emisja pyłu. […]

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa GSB 18 VE-EC BOSCH

Data dodania: 10 maja 2017

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa Bosch GSB 18 VE-EC Professional.  Posiada system ochrony silnika EMP, który chroni […]

3 lata gwarancji również dla Bosch Zielony!

Data dodania: 22 kwietnia 2016

Dystrybutor wysokiej jakości elektronarzędzi, narzędzi pomiarowych i narzędzi ogrodowych – Bosch – wprowadził długo wyczekiwaną […]

CT ELTECH członkiem prestiżowego klubu BSS ...

Data dodania: 2 lutego 2016

Centrala Techniczna ELTECH po raz kolejny dołączyła do elitarnego grona członków klubu BSS VIP BOSCH […]

Po raz kolejny jesteśmy członkiem elitarneg...

Data dodania: 7 lutego 2015

Z przyjemnością informujemy, iż Centrala Techniczna ELTECH Sp. z o.o. po raz kolejny znalazła się […]

Powróć do góry strony ELTECH
Logo ELTECH Sp. z o.o.Szanowni Państwo!

Nasza strona dostosowana jest do wyświetlania na urządzeniach mobilnych z rozdzielczością ekranu > 320px. Sugerujemy skorzystanie z tego typu urzadzenia, w celu komfortowego korzystania ze strony!