Klingspor

Profesjonalni użytkownicy narzędzi ściernych potrzebują w swej codziennej pracy przede wszystkim jednego: profesjonalnych narzędzi. I chodzi przy tym – w zależności od zastosowania – o optymalną trwałość, agresywność, wysoką jakość powierzchni obrabianej oraz właściwą relację ceny do wydajności.
Od ponad 110 lat KLINGSPOR należy do wiodących na świecie producentów wysokiej jakości narzędzi ściernych. Pełną sukcesów historię przedsiębiorstwa wyznaczają w pierwszym rzędzie dwa czynniki – tradycja i innowacja.

Dzięki innowacjom udaje się firmie KLINGSPOR ciągle podnosić jakość i bezpieczeństwo procesów roboczych swoich klientów oraz wydajność swoich narzędzi. Jako sukcesy firmy KLINGSPOR można zaliczyć zaprojektowanie pierwszego wodoodpornego papieru ściernego i wynalezienie stosowanych obecnie w milionach sztuk na całym świecie tarcz do cięcia i szlifowania o wysokich prędkościach obrotowych.
KLINGSPOR wie, jakie wymagania musi spełnić narzędzie ścierne w różnych zakresach jego zastosowania i zoptymalizował swoje wyroby, dostosowując je do tych wymagań.

Tarcze do cięcia i szlifowania KRONENFLEX

Tarcza do cięcia KRONENFLEX

Marka KRONENFLEX to synonim szybkoobrotowych tarcz do cięcia i szlifowania. Wraz z wynalezieniem stosowanych obecnie na całym świecie tarcz do cięcia i szlifowania o wysokich prędkościach obrotowych na początku lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, Carl Klingspor wyznaczył nowe kryteria obróbki metalu. Upłynęło wiele lat, zanim zaprojektowano gotowe do produkcji seryjnej szlifierki kątowe o wymaganej prędkości cięcia.
Nazwa KRONENFLEX składa się z dwóch pojęć: KRONE (korona) pochodzi od symbolu miasta Siegen, w którym firma miała swoją siedzibę od jej powstania w roku 1893 do przeprowadzki w roku 1954. FLEX pochodzi od projektanta szybkoobrotowej szlifierki kątowej, firmy Ackermann und Schmidt, która z inicjatywy Carla Klingspora zajmowała się tematem szybkoobrotowych maszyn.

Tarcze do cięcia i szlifowania KRONENFLEX występują w trzech klasach jakości:

  • Extra: idealna relacja ceny do wydajności; zastosowanie uniwersalne
  • Supra: profesjonalne wyroby o bardzo długim okresie trwałości oraz wysokich prędkościach cięcia
  • Special: wysoko wydajne wyroby do zastosowań specjalnych w przemyśle i rzemiośle

Budowa i skład tarcz Klingspor

Składniki tarcz do cięcia i szlifowania są identyczne. Jedynie ich ilość jest bardzo różna. Tarcze do szlifowania posiadają ponadto dodatkowe wzmocnienie z włókna szklanego, ponieważ w czasie szlifowania występuje znacznie wyższe obciążenie boczne niż przy cięciu. Dlatego też tarcze do szlifowania są i muszą być znacznie grubsze niż tarcze do cięcia. Tarcze do szlifowania KLINGSPOR mają grubość od 4 mm – 8 mm, tarcze do cięcia od 1 mm – 3,5 mm. Stosowane obecnie ziarna powstają wyłącznie w wyniku produkcji syntetycznej. Ziarna syntetyczne zachowują w odniesieniu do ich ciągliwości i właściwości skrawających znacznie bardziej równomierną jakość i mają duży wpływ na charakterystykę pracy tarczy. W tarczach do cięcia i szlifowania stosuje się elektrokorund, węglik krzemu oraz od niedawna również elektrokorund cyrkonowy. Kolejnymi komponentami tarcz do cięcia i szlifowania są żywice (w formie płynnej i suchej) oraz wypełniacze. Pod pojęciem wypełniaczy kryją się dodatki modyfikujące. Poprzez dodanie wypełniaczy można mieć wpływ na określone właściwości tarcz, na przykłąd wydajność cięcia lub wytrzymałość na rozerwanie.

Wysokowydajna ściernica talerzowa NUD 500 i nowa wersja krążka z włókniny szlifierskiej MFW 600 KLINGSPOR

Data dodania: 30 marca 2018

Wysokowydajną ściernicę talerzową NUD 500 z wielokrotnie prasowanych warstw włókniny szlifierskiej polecamy do precyzyjnego czyszczenia i wstępnego polerowania powierzchni oraz do szlifowania spawów w celu uzyskania bardzo małej chropowatości materiału, redukując liczbę etapów obróbki. Obszary zastosowań to stale stopowe i wysokostopowe, metale nieżelazne i lekkie, tytan. NUD 500 Wymiary w mm Ziarnistość włókn. Nr art. […]

Nowości w asortymencie tarcz diamentowych KLINGSPOR

Data dodania: 21 listopada 2017

Firma Klingspor wprowadza do swojej oferty nowości w asortymencie tarcz diamentowych: DT 350A Extra – uniwersalna tarcza do cięcia asfaltu, wyposażona w ukośne elementy ochronne, zapobiegające efektowi „podcinania” miejsc spawania segmentów roboczych oraz zapewniające bezpieczeństwo rdzenia stalowego. DT 600 AS Supra – zaprojektowana została do cięcia materiałów silnie ścierających jak piaskowiec, świeży beton, wylewki, asfalt.  To tarcza […]

Powróć do góry strony ELTECH
Logo ELTECH Sp. z o.o.Szanowni Państwo!

Nasza strona dostosowana jest do wyświetlania na urządzeniach mobilnych z rozdzielczością ekranu > 320px. Sugerujemy skorzystanie z tego typu urzadzenia, w celu komfortowego korzystania ze strony!