Sumitomo

 • 1927: początek badań w zakresie narzędzi z węglika
 • 1928: pierwsze narzędzia skrawające, wyprodukowane na użytek własny
 • 1931: start produkcji i wprowadzenie na rynek narzędzi pełnowęglikowych
 • 1977: prezentacja spiekanego regularnego azotku boru (CBN), SUMIBORON
 • 1978: prezentacja spiekanego diamentu polikrystalicznego (PCD), SUMIDIA
 • 1979: założenie w USA organizacji handlowej (Sumiden Carbide Inc.) Sumitomo Electric Carbide Inc.
 • 1980: założenie Hokkaido Sumiden Seimitsu Co. – fabryka w Japonii produkująca seryjnie płytki wieloostrzowe
 • 1981: założenie w Niemczech organizacji handlowej (Sumiden Hartmetall GmbH) Sumitomo Electric Hartmetall GmbH
 • 1984: założenie w Wielkiej Brytanii organizacji handlowej (Sumiden Hardmetal Ltd.) Sumitomo Eletric Hardmetal U.K. Ltd
 • 1985: założenie we Francji niezależnego biura sprzedażowo – usługowego – Sumitomo Electric Hartmetall GmbH, Succursale France
 • 1986: zmiana nazw spółek w USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii z Sumiden na Sumitomo Electric
 • 1989: założenie Sumitomo Electric Hartmetallfabrik GmbH, fabryki produkcyjnej w Niemczech, spółki zależnej Sumitomo Electric Hartmetall GmbH, nasilenie działań w Europie
 • 1991: założenie Sumitomo Electric Hardmetal Carbide Manufacturing Inc., fabryki produkcyjnej w USA
 • 1994: założenie Sumitomo Electric Hardmetal Manufacturing (Thailand) Ltd., fabryka produkcyjna w Tajlandii
 • 1997: założenie Sumiden Carbide Manufacturing (Tianjin) Ltd., fabryka produkcyjna w Chinach
 • 1998: założenie Sumitomo Electric HArdmetal Asia Pacific Pte. Ltd. – organizacji handlowej w Singapurze
 • 2003: założenie Sumitomo Electric HArdmetal Corporation w Japonii
 • 2004: założenie Sumitomo Electric HArtmetall GmbH Italian Branch, biuro handlowo – usługowe we Włoszech

SUMITOMO ELECTRIC HARDMETAL CORP.

(spółka zależna od Sumitomo Electric Industries, Ltd.)
Sumitomo Japonia

Działania Sumitomo zostały zapoczątkowane prawie 400 lat temu, aktualnie jest to jedna z największych japońskich grup biznesowych. Od początku ubiegłego wieku Sumitomo Electric Industries Ltd wytwarzało przewody elektryczne, które w 1928 roku, po raz pierwszy produkowane były przy wykorzystaniu narzędzi węglikowych. Agresywna strategia badań spółki utorowała drogę do dywersyfikacji działań w szereg ekscytujących technologii, które zawierają elektronikę, nowe materiały i narzędzia skrawające.

Ciągły rozwój światowej klasy materiałów skrawających obejmuje: węglik wolframu, cermetal (kompozyt ceramiki narzędziowej i strukturalnej stali), azotek krzemu, ceramika, regularny azotek boru oraz polikrystaliczny diament, które dostępne są w obszernej gamie narzędzi skrawających projektowanych do wszelkich zastosowań związanych ze skrawaniem metalu.

Oprócz produkcji wysoko wydajnych materiałów skrawających, Sumitomo jest również liderem w technologii powłok narzędziowych i łamaczy wióra, co jest bardzo ważnym aspektem efektywnej kosztowo obróbki.

Zastosowanie tych technologii, ma istotny wpływ na design narzędzi skrawających produkowanych przez Sumitomo, skutkujący wydajną obróbką wykorzystującą niskoenergetyczne procesy skrawania w połączeniu z wysokimi posuwami, odpornością na zużycie krawędzi i skutecznym odprowadzeniem wiórów.

W 1977 roku Sumitomo wynalazło swój światowej sławy wachlarz produktów PCD i CBN sprzedawanych pod markami Sumidia i Sumiboron, który tylko potwierdził pozycję Sumitomo jako lidera w branży obróbki na twardo i sucho.

SUMITOMO ELECTRIC Hartmetall GmbH.

Sumitomo Hartmetall

W 1981 r., pod nazwą Sumiden, w Willich (blisko Dusseldorf), założone zostało centrum sprzedażowo usługowe dzisiejszego Sumitomo Electric Hartmetall Gmbh. Firma dostarczała wysokiej wydajności narzędzia skrawające oraz zapewniała profesjonalną obsługę klienta w całej Europie. Serwis techniczny zapewniany jest przez zespół inżynierów oraz sieć autoryzowanych dystrybutorów. Zakres oferowanych produktów zgodny jest ze standardami DIN/ISO i obejmuje między innymi: węglik, narzędzia skrawające CBN i PCD do toczenia, frezowania i wiercenia.

Firma jest akredytowana normą ISO 9001:2000.

SUMITOMO ELECTRIC Hartmetallfabrik GmbH

Wiertła specjalne - Sumitomo

To znacząca inwestycja grupy w nowoczesne wyposażenie produkcji i kompetentną kadrę techniczną, prowadząca do produkcji wysokiej klasy narzędzi skrawających (w tym płytki Sumitomo). Sumitomo Electric Hartmetall GmbH produkuje pełną gamę narzędzi skrawających do zastosowań standardowych i specjalistycznych na rynek europejski.

Narzędzia z węglika wolframu, wiertła pozwalające na wiercenie otworów z dużą dokładnością i wysokim posuwem, oraz produkty CBN do specjalnych zastosowań projektowane są aby pomóc użytkownikom obniżyć koszty obróbki.

Firma jest akredytowana normą ISO/TS 16949

Rozwiązania SUMITOMO do odcinania i rowkowania z serii GND

Data dodania: 13 maja 2020

Oprawki do rowkowania — seria GND   Oprawki z wewnętrznym doprowadzeniem chłodziwa, łamacz wióra typ CF do odcinania, oprawki poligonalne z kasetami do rowkowania osiowego i promieniowego.   POBIERZ ULOTKĘ >> Charakterystyka Szeroki zakres zastosowań: do rowkowania, toczenia, kopiowania, toczenia czołowego, wytaczania i odcinania. Stabilna trwałość narzędzia Szereg łamaczy wiórów poprawia efektywność kontroli wióra w różnych […]

Frez styczny do frezowania walcowo-czołowego / seria „Sumi Dual” TSX

Data dodania: 28 kwietnia 2020

Seria frezów „Sumi Dual” TSX   Doskonała jakość powierzchni obrabianej i wyjątkowa wytrzymałość   POBIERZ ULOTKĘ >> Cechy ogólne Wysokowydajny i wysoko precyzyjny frez styczny do frezowania walcowo-czołowego ze stycznie montowanymi płytkami węglikowymi. Charakterystyka Wytrzymała i ostra krawędź skrawająca Stycznie mocowana płytka węglikowa o zoptymalizowanej konstrukcji i geometrii krawędzi skrawającej zapewnia ostre cięcia i wysoką […]

Toczenie z dużym posuwem HFT stali hartowanej płytkami z CBN – SUMITOMO

Data dodania: 22 kwietnia 2020

Toczenia z dużym posuwem (HIGH FEED TURNING – HFT) stali hartowanej płytkami z CBN – SUMITOMO   Zalety: Ośmiokrotnie większa wydajność w porównaniu do tradycyjnego toczenia na twardo Płytka Oktagonalna oferuje 8 krawędzi skrawających Specjalna geometria krawędzi WIPER Dobra chropowatość powierzchni (Rz < 4 μ) nawet przy większych posuwach f = 1,2 mm/obr. Oprawki typu […]

Powróć do góry strony ELTECH
Logo ELTECH Sp. z o.o.Szanowni Państwo!

Nasza strona dostosowana jest do wyświetlania na urządzeniach mobilnych z rozdzielczością ekranu > 320px. Sugerujemy skorzystanie z tego typu urzadzenia, w celu komfortowego korzystania ze strony!

Strefa klienta

Strefa klienta
zamknij